kredyt we frankach kancelaria prawna

Frankowicze kontra mBank

2020-07-15

Umowy frankowe, które znajdują się obecnie w portfelu mBanku S.A. występują pod nazwą umowy „o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych mPlan waloryzowany kursem CHF” (dawny BRE Bank) lub „umowy o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych „Multiplan” waloryzowany kursem CHF” (dawny Multibank). Umowy mBanku zawierają abuzywne postanowienia, a niezależnie od abuzywności postanowień, umowy te były sporządzane sprzecznie z prawem oraz z zasadami współżycia społecznego.

Zobacz więcej

Dziedziczenie kredytu frankowego

2020-06-09

Kredytobiorcy posiadający kredyt we frankach szwajcarskich nie zawsze decydują się na dochodzenie swoich praw przed sądem, powodów takiej decyzji jest wiele, począwszy od obaw o niepomyślne zakończenie sprawy i konieczność poniesienia kosztów postępowania, poprzez przeświadczenie, że z bankiem nie można wygrać.

Zobacz więcej

Rozwód a kredyty we frankach

2020-05-28

Wielu byłych małżonków uświadamia sobie, że załatwienie formalności związanych z kredytem po otrzymaniu rozwodu, nie jest wcale takie proste. Wspólny kredyt po rozwodzie stanowi nie lada problem i często zdarza się, że pomimo rozwodu, byłych małżonków wciąż łączy wspólne zobowiązanie finansowe, często na wiele długich lat.

Zobacz więcej

Bezumowne korzystanie z kapitału

2020-05-15

Jest WYROK w sprawie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału – powództwo banku oddalone!

Zobacz więcej

Zawieszenie spłaty kredytu

2020-05-08

Czy w trakcie trwania postępowania sądowego można wstrzymać płatność kredytu?

Zobacz więcej

Co zrobić jak bank wypowie umowę?

2020-04-24

Umowa kredytu określa podstawy jej wypowiedzenia, które w większości sprowadzają się do przypadków takich jak: zaległości w opłacaniu rat spłaty kredytu, utrata zdolności kredytowej czy wykorzystanie kredytu na inny cel niż wskazany w umowie.

Zobacz więcej

Koronawirus a kredyty frankowe

2020-03-25

Czy należy obawiać się nagłego wzrostu raty kredytu?

Zobacz więcej

Kredyt indeksowany lub denominowany do waluty obcej

2020-02-24

W latach 2005-2012 kredyty w CHF cieszyły się ogromną popularnością wśród kredytobiorców. Dlaczego?

Zobacz więcej