kredyt we frankach kancelaria prawna

SARON zastępuje LIBOR. Czy trzeba podpisać aneks z bankiem?

2021-12-09

Z końcem 2021 roku niektóre wskaźniki LIBOR przestają być publikowane. Ponadto do umów kredytowych CHF, które zawierały w treści LIBOR CHF od stycznia 2022 zostaje wprowadzony wskaźnik SARON. Jak wpłynie to na kształt umowy kredytowej?  

Zobacz więcej

Statystyki spraw frankowych – 2021 r.

2021-04-21

Za nami I kwartał 2021 r. a Sądy już raportują znaczny wzrost spraw frankowych. W samym Sądzie Okręgowym w Warszawie w I kwartale 2021 wpłynęło 5595 spraw ,,frankowych".

Zobacz więcej

FRANKOWICZU NIE CZEKAJ, ZOBACZ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ

2021-02-11

W związku z zapowiedzianą na 25 marca 2021 r. uchwałą Sądu Najwyższego, część frankowiczów powstrzymuje się przed przekazaniem swojej umowy kredytowej do weryfikacji do czasu wydania orzeczenia przez SN.

Zobacz więcej

Czy koronawirus wpływa na sytuację frankowiczów?

2020-10-13

Kryzys związany z pandemią koronawirusa negatywnie przedkłada się na sytuację na rynkach światowych. Jednocześnie kryzys ten pokazuje w bardzo wyraźny sposób dlaczego frank to bardzo stabilna waluta.

Zobacz więcej

CZY WARTO PRZESTAĆ SPŁACAĆ KREDYT FRANKOWY?

2020-09-22

Niektórzy kredytobiorcy posiadający kredyt we frankach zadają sobie pytanie, czy warto przestać spłacać kredyt i czekać na pozew z banku? Czy oczekiwanie na wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank to dobra strategia? Kredytobiorcy spłacając kredyt i składając pozew przeciwko bankowi obawiają się również, że ich działanie będzie postrzegane jako niekonsekwentne.

Zobacz więcej

Deutsche Bank Polska zapłaci prawie 5 mln zł kary za opłaty od zaświadczeń od klientów!

2020-08-19

W celu rozpoczęcia postępowania sądowego przeciwko bankowi o zwrot niezasadnie naliczonych rat czy unieważnienia umowy w pierwszej kolejności musimy wystąpić do banku o wydanie zaświadczenia dotyczącego m.in. historii spłat, kosztów okołokredytowych czy oprocentowania kredytu. Na podstawie zaświadczenia możliwe jest określenie żądanej od banku należności.

Zobacz więcej

Frankowicze kontra mBank

2020-07-15

Umowy frankowe, które znajdują się obecnie w portfelu mBanku S.A. występują pod nazwą umowy „o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych mPlan waloryzowany kursem CHF” (dawny BRE Bank) lub „umowy o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych „Multiplan” waloryzowany kursem CHF” (dawny Multibank). Umowy mBanku zawierają abuzywne postanowienia, a niezależnie od abuzywności postanowień, umowy te były sporządzane sprzecznie z prawem oraz z zasadami współżycia społecznego.

Zobacz więcej

Dziedziczenie kredytu frankowego

2020-06-09

Kredytobiorcy posiadający kredyt we frankach szwajcarskich nie zawsze decydują się na dochodzenie swoich praw przed sądem, powodów takiej decyzji jest wiele, począwszy od obaw o niepomyślne zakończenie sprawy i konieczność poniesienia kosztów postępowania, poprzez przeświadczenie, że z bankiem nie można wygrać.

Zobacz więcej