kredyt we frankach kancelaria prawna

NIEWAŻNOŚĆ UMÓW FRANKOWYCH GE MONEY BANKU

2022-08-24

W ostatnim czasie zapadło wiele wyroków na tle umów kredytów frankowych zawieranych z GE Money Bankiem, którego następcą jest bank BPH. W zdecydowanej większości sądy stwierdzały, że wspomniane umowy są nieważne, co za tym idzie od początku nie były one dla kredytobiorców prawnie wiążące.

Zobacz więcej

Bezumowne korzystanie z kapitału - czy banki mogą pozwać frankowiczów?

2022-07-13

W ostatnim czasie możemy usłyszeć o roszczeniach banków wobec frankowiczów. Chodzi o wynagrodzenie za tak zwane bezumowne korzystanie z kapitału. Czy banki mają ku temu podstawy? Co to jest bezumowne korzystanie z kapitału?

Zobacz więcej

SARON zastępuje LIBOR. Czy trzeba podpisać aneks z bankiem?

2021-12-09

Z końcem 2021 roku niektóre wskaźniki LIBOR przestają być publikowane. Ponadto do umów kredytowych CHF, które zawierały w treści LIBOR CHF od stycznia 2022 zostaje wprowadzony wskaźnik SARON. Jak wpłynie to na kształt umowy kredytowej?  

Zobacz więcej

Statystyki spraw frankowych – 2021 r.

2021-04-21

Za nami I kwartał 2021 r. a Sądy już raportują znaczny wzrost spraw frankowych. W samym Sądzie Okręgowym w Warszawie w I kwartale 2021 wpłynęło 5595 spraw ,,frankowych".

Zobacz więcej

FRANKOWICZU NIE CZEKAJ, ZOBACZ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ

2021-02-11

W związku z zapowiedzianą na 25 marca 2021 r. uchwałą Sądu Najwyższego, część frankowiczów powstrzymuje się przed przekazaniem swojej umowy kredytowej do weryfikacji do czasu wydania orzeczenia przez SN.

Zobacz więcej

Czy koronawirus wpływa na sytuację frankowiczów?

2020-10-13

Kryzys związany z pandemią koronawirusa negatywnie przedkłada się na sytuację na rynkach światowych. Jednocześnie kryzys ten pokazuje w bardzo wyraźny sposób dlaczego frank to bardzo stabilna waluta.

Zobacz więcej

CZY WARTO PRZESTAĆ SPŁACAĆ KREDYT FRANKOWY?

2020-09-22

Niektórzy kredytobiorcy posiadający kredyt we frankach zadają sobie pytanie, czy warto przestać spłacać kredyt i czekać na pozew z banku? Czy oczekiwanie na wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank to dobra strategia? Kredytobiorcy spłacając kredyt i składając pozew przeciwko bankowi obawiają się również, że ich działanie będzie postrzegane jako niekonsekwentne.

Zobacz więcej

Deutsche Bank Polska zapłaci prawie 5 mln zł kary za opłaty od zaświadczeń od klientów!

2020-08-19

W celu rozpoczęcia postępowania sądowego przeciwko bankowi o zwrot niezasadnie naliczonych rat czy unieważnienia umowy w pierwszej kolejności musimy wystąpić do banku o wydanie zaświadczenia dotyczącego m.in. historii spłat, kosztów okołokredytowych czy oprocentowania kredytu. Na podstawie zaświadczenia możliwe jest określenie żądanej od banku należności.

Zobacz więcej